OTWARCIE 2019

>

WYNAJEM POWIERZCHNI

+48 (22) 653 46 20

www.boig.pl

boig

Na Pomorzu powstanie nowy outlet

Lipiec 16, 2018

Na Pomorzu powstanie nowy outlet

Na wrześniowych targach Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition&Conference zaprezentowany zostanie nowy projekt na pomorskiej mapie handlowej – Pomerania Outlet.

Trójmiejski rynek jest nasycony tradycyjnymi formatami centrów handlowych. Analizując dokładnie sytuację, wspólnie z inwestorem, doszliśmy do wniosku, że tym co jest potrzebne i sprawdzi się w regionie jest centrum outletowe. Jedyny obiekt tego typu na Pomorzu jest oddalony aż o 40 km i ponad 40 minut drogi od naszego projektu. W Pomeranii idziemy jednak jeszcze o krok dalej i łączymy funkcję centrum wyprzedażowego ze sklepami typu convenience – umożliwiającymi codzienne wygodne zakupy oraz rozbudowaną ofertą rozrywkową i gastronomicznąmówi Radosław Gadomski, Commercial Director w The Blue Ocean Investment Group.

Województwo pomorskie zamieszkuje 2,4 mln mieszkańców, a co roku odwiedza je aż 9 mln turystów. Pod koniec 2019 r. wszyscy udający się nad Bałtyk będą mogli zrobić zakupy w Pomerania Outlet. Nowy outlet powstaje w ramach rewitalizacji istniejącej Galerii Rumia. Obiekt położony jest w sercu 50-tysięcznej Rumii, przy głównej drodze prowadzącej z Trójmiasta nad polskie morze, blisko stacji SKM oraz przystanków autobusowych komunikacji trójmiejskiej. Na ponad 16, 7 tys. mkw. znajdzie się 80 lokali handlowo – usługowych. Do dyspozycji klientów będzie także parking z miejscami dla 460 samochodów. Inwestycja realizowana jest przez DNB Assets Holdco Sp. z.o.o. Za komercjalizację odpowiada wiodący specjalista w zakresie rynku outletowego w Polsce spółka The Blue Ocean Investment Group.

Otwarcie Pomerania Outlet w IV kwartale 2019 r.

W ramach procesu rewitalizacji zmieniona zostanie architektura obiektu, nastąpią również zmiany wśród najemców. Istniejąca oferta sklepów typu convenience z lokalami m.in. Biedronka, Empik, Jysk, Rossmann, Pepco i KiK zostanie uzupełniona i dostosowana do trendów rynkowych i oczekiwań konsumentów oraz poszerzona o salony innych rozpoznawalnych marek funkcjonujących już na polskim rynku, a także nowych dopiero wkraczających do Polski sieci handlowych.

Część outletowa oparta zostanie na reorganizacji salonów części obecnych najemców oraz wprowadzeniu nowych, polskich i światowych marek modowych oraz sportowych.

W centrum znajdzie się również rozbudowana oferta rozrywkowa na czele z istniejącym pięciosalowym Multikinem i klubem fitness Calypso. Poszerzona zostanie także oferta gastronomiczna.

Projekt spotyka się z dobrym przyjęciem wśród potencjalnych najemców, którzy widzą potrzebę powstania kolejnego centrum outletowego w tej części kraju. Wierzę, że po zakończeniu procesu rewitalizacji będzie on równie pozytywnie przyjęty wśród konsumentówmówi Izabella Wiszniewska – Oraczewska, członek zarządu DNB Assets Holdco Sp. z.o.o.

Otwarcie obiektu w nowej odsłonie zaplanowane jest na IV kwartał 2019 r.

Pomerania Outlet zostanie zaprezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition&Conference.    Realizacja : AUCH