OTWARCIE 2019

>

WYNAJEM POWIERZCHNI

+48 (22) 653 46 20

www.boig.pl

boig

Pomerania Outlet na SCF 2019 Exhibition & Awards

Marzec 28, 2019

Pomerania Outlet na SCF 2019 Exhibition & Awards

Podczas tegorocznej edycji targów SCF Exhibition & Awards zaprezentowany zostanie multifunkcjonalny projekt Pomerania Outlet. O szczegółach inwestycji będzie można porozmawiać na stoisku BOIG (2.5).

Pomerania Outlet to obiekt handlowy o ponadregionalnym zasięgu. Jego głównym założeniem jest oferowanie nowych doświadczeń zakupowych dla liczącego ponad 2 miliony mieszkańców województwa pomorskiego. Wszystko dzięki rozbudowanej ofercie łączącej centrum wyprzedażowe z funkcjami convenience i entertainment. Obiekt powstaje w ramach rewitalizacji istniejącej galerii Rumia, która wpisała się już w świadomość lokalnej społeczności jako miejsce handlu.

– Rynek centrów wyprzedażowych w Polsce obecnie stanowi jedynie ok. 5 proc. dostępnej powierzchni handlowej, co świadczy o jego dużym potencjale. Nasycenie tego typu obiektami w innych krajach jest znacznie większe, co pokazuje jakie perspektywy ma ten sektor. Liczę, że na tegorocznych targach SCF będziemy mieli okazję przedstawić przyszłym partnerom biznesowym szerokie spektrum możliwości rozwoju jakie oferuje centrum outletowe mówi Izabela Wiszniewska – Oraczewska, członek zarządu DNB Assets Holdco Sp. z.o.o.

– Wyróżnikiem Pomerania Outlet na tle konkurencji jest jego multifunkcjonalny charakter i doskonała lokalizacja, przy głównej trasie przejazdowej z Trójmiasta nad Bałtyk. Te zalety doceniła już Grupa LPP, która zdecydowała się utrzymać w nowej formule obiektu salony swoich flagowych marek Reserved, Cropp, House, Mohito mówi Radosław Gadomski, Commercial Director w BOIG.

Projekt Pomerania Outlet zakłada przemodelowanie obecnego stanu techniczno-użytkowego obiektu oraz jego dostosowanie do najnowszych trendów rynkowych i oczekiwań konsumentów. Poprzez zmianę formuły z regularnego centrum handlowego na centrum mixed use, Pomerania Outlet stanie się miejscem komfortowych zakupów oraz spędzania czasu wolnego dla całej rodziny. Na trzech kondygnacjach i blisko 17 tys. mkw. zaplanowano 80 lokali handlowo – usługowych, strefę restauracyjną i rozrywkową. Istniejąca oferta sklepów z lokalami, m.in. Biedronka, Empik, Rossmann, Pepco czy KiK, zostanie uzupełniona i poszerzona o salony innych rozpoznawalnych marek. Na parterze znajdzie się strefa outletowa, która powstanie w wyniku reorganizacji salonów części obecnych najemców, jak również wprowadzenia nowych, polskich i światowych marek modowych oraz sportowych. Ostatnią kondygnację zajmie strefa rozrywkowa z częścią restauracyjną. Do dyspozycji klientów będzie także parking z 460 miejscami postojowymi.

Inwestycja Pomerania Outlet realizowana jest przez DNB Assets Holdco Sp. z.o.o.  Za komercjalizację odpowiada wiodący specjalista w zakresie rynku outletowego w Polsce spółka The Blue Ocean Investment Group (BOIG). Zarządcą obiektu jest firma Savills.    Realizacja : AUCH