OTWARCIE 2019

>

WYNAJEM POWIERZCHNI

+48 (22) 653 46 20

www.boig.pl

boig

Pomorze potrzebuje więcej outletów

Lipiec 31, 2018

Pomorze potrzebuje więcej outletów

Aglomeracja trójmiejska zajmuje trzecie miejsce wśród regionów najbardziej nasyconych powierzchnią handlową w Polsce. Jednak mimo niemal 800 tys. mkw. przeznaczonych na handel, na pomorskim rynku wciąż brakuje centrów wyprzedażowych z prawdziwego zdarzenia.

Rodzimy rynek outletowy z 15 obiektami wyprzedażowymi stanowi jedynie 1,8 proc. całości powierzchni handlowych w Polsce. To stwarza ogromny potencjał do jego rozwoju. Dostrzegli to już inwestorzy, którzy coraz aktywniej działają w tym segmencie rynku. Najwięcej outletów jak dotychczas powstawało w Polsce Centralnej i na południu kraju. Z kolei na północy – na terenie województwa pomorskiego działa jedynie Designer Outlet Gdańsk. Nie ulega wątpliwości, że jeden obiekt wyprzedażowy to zdecydowanie za mało dla regionu zamieszkiwanego przez 2,4 mln mieszkańców, który dodatkowo co roku odwiedzany jest przez 9 mln turystów.

Analizując upodobania mieszkańców aglomeracji trójmiejskiej doszliśmy do wniosku, że potrzebują oni bardziej dogodnej i dostępnej oferty centrów wyprzedażowych. To skłoniło nas do stworzenia nowego projektu – Pomerania Outlet, który powstaje w ramach rewitalizacji istniejącej Galerii Rumia. Postanowiliśmy zmodyfikować ofertę handlową centrum, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom obecnych i przyszłych klientówkomentuje Izabella Wiszniewska-Oraczewska, członek zarządu DNB Assets Holdco Sp. z.o.o.

Otwarcie w 2019 roku

Obiekt, którego otwarcie w nowej odsłonie planowane jest na koniec 2019 roku, położony jest w sercu 50-tysięcznej Rumii, przy głównej drodze prowadzącej z Trójmiasta nad polskie morze. Na ponad 16 700 mkw. znajdzie się 80 lokali handlowo-usługowych. Do dyspozycji klientów będzie także parking z 460 miejscami. W centrum znajduje się już strefa rekreacyjno-rozrywkowa z pięciosalowym kinem i klubem fitness oraz sklepy pozwalające na codzienne wygodne zakupy, wśród których znajdują się m.in. Biedronka, Empik, Jysk, Rossmann, Pepco i KiK. W ramach rewitalizacji zmieniona zostanie architektura obiektu, nastąpią również zmiany wśród najemców.

Część outletowa w Pomeranii powstanie w wyniku reorganizacji salonów części obecnych najemców, a także wprowadzenia nowych, polskich i światowych marek modowych oraz sportowych.

Pomerania Outlet zostanie zaprezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference na stoisku BOIG.    Realizacja : AUCH